Klimatizace - typy

Průvodce výběrem klimatizace

Jak vybrat klimatizaci?

První zásadou při koupi klimatizace je nákup u odborníka. Odborná firma vám přesně poradí jakou nejvhodnější klimatizaci máte použít. Mezi služby firmy Schiessl patří také obhlídka prostor, které chcete klimatizovat. Tuto službu poskytujeme zdarma. Posléze podle mnoha faktorů - velikosti místnosti, orientace, počtu a plochy oken atd. doporučíme vhodnou jednotku, či jednotky.

Je důležité, aby klimatizace, kterou společně vybereme, měla správný výkon vzhledem k prostoru, který je třeba chladit. Bude li výkon příliš malý, klimatizace poběží nepřetržitě a prostor se náležitě nevychladí.Navíc hrozí její zamrznutí. To má za následek vysokou spotřebu elektrické energie a nízkou efektivnost..
Je nutné také zvážit možnosti místnosti. Klimatizace na jedné straně ochlazuje prostor a fouká studený vzduch, na druhé straně vždy potřebuje odvést teplý vzduch ven. U mobilní klimatizace  pomocí hadice, která se dá vyvést do připraveného otvoru ve zdi, vyříznuté tabulky do okna či dveří, jen přivřít do pootevřeného okna nebo vyvést do vedlejší místností (prostoru), kde nikomu nevadí ohřátý vzduch.

U klimatizace typu split musíte zvážit nutnost menších stavebních úprav v podobě zavěšení vnitřní jednotky na stěnu místnosti, nutnost spojení pomocí kabelů s vnější jednotkou ( tedy většinou otvor ve zdi na průchod kabelů) a instalace vnější jednotky s kompresorem na fasádu nebo střechu domu. (v mnoha případech nutné schválení technikem, vlastníkem domu apod.)

Také platí, že více jednotek rovná se více zdrojů chlazení, větší obměna vzduchu, rychlejší ochlazení. Je určitě lepší řešení koupit více jednotek s menším výkonem, než jednu s výkonem velkým.
Důležitá je také funkce časovače, která usnadní proces klimatizování. Pomocí časovače je možno nastavit spuštění jednotky na určitou hodinu nebo nastavit, za jak dlouho se má jednotka sama vypnout.

Také je třeba zvážit zda chcete klimatizaci, která jen chladí, nebo i topí.

Jakou klimatizaci zvolit ?

Při výběru klimatizace musíte velmi pečlivě zvážit veškeré tepelné faktory místnosti, abyste mohli určit jaký minimální výkon klimatizace budete potřebovat. Sem patří například orientace dle světových stran, plocha a typ oken, velikost a výška místnosti, počet osob a zapnutých spotřebičů, izolace, zastínění a další faktory. Vypadá to složitě, ale díky interaktivní tabulce pro výpočet (najdete ji například zde) si můžete výpočet výkonu klimatizace  udělat orientačně sami pro jakoukoliv místnost a vybrat dle nabídky klimatizací na trhu. Až si vyberete, tak je nutné zkonzultovat váš výběr s odborníkem.


Home Schiessl
Facebook Schiessl
Schiessl s.r.o. - chlazení, klimatizace, autoklimatizace, tepelná čerpadla.
Praha, Brno, Ostrava, Cheb, Plzeň, Pardubice, Nové Zámky
schiessl@schiessl.cz
www.schiessl.cz
Silou hlasu
KLIMATIZACE A AUTOKLIMATIZACE
Diese Seite ist erhältlich nur in der Tschechischen Sprache.
This page is available only in the Czech language.
HOME KLG

Created by © 2008 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek & Chabera webdesign